Новости публикуются на языке оригинала

Держстат наказом від 11.04.2016 р. № 56 затвердив оновлену Інструкцію з ведення погосподарського обліку в сільських, селищних і міських радах.

У межах погосподарського обліку місцеві ради ведуть облік особистих селянських господарств у порядку, визначеному Держстатом.

Погосподарський облік у місцевих радах ведуть по кожному населеному пункту окремо за такими формами первинної облікової документації:

  • форма № 1 «Облікова картка об'єкта погосподарського обліку» — передбачена для ведення погосподарського обліку в місцевих радах, на території яких розташовані сільські населені пункти;
  • форма № 3 «Список осіб, яким надані земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства із земель міських поселень» — передбачена для обліку в міських, а також селищних радах у частині міських поселень.

Форми погосподарського обліку заповнюють один раз. Надалі інформацію, що занесена до них, оновлюють, уточнюють, доповнюють у порядку й у строки, установлені цією Інструкцією.

Місцеві ради самостійно приймають рішення щодо виду й формату погосподарського обліку, а також щодо організації проведення робіт із перезакладення та ведення документів погосподарського обліку.

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»