Новости публикуются на языке оригинала

Із метою недопущення зниження середньої зарплати у зв’язку з підвищенням на підприємстві, в установі, організації тарифних ставок, окладів п. 10 Порядку № 100 передбачено: у разі підвищення тарифних ставок і посадових окладів відповідно до актів законодавства, а також за рішеннями, передбаченими в колективних договорах, як у розрахунковому періоді, так і в періоді, протягом якого за працівником зберігається середній заробіток, заробітна плата, а також премії й інші виплати, що враховуються при обчисленні середньої заробітної плати, за проміжок часу до підвищення коригуються на коефіцієнт їх підвищення.

Коефіцієнт коригування визначається шляхом ділення окладу, який установлено працівникові після підвищення, на оклад, який був у працівника до підвищення.

У разі якщо підвищення тарифних ставок і окладів відбулось у періоді, протягом якого за працівником зберігався середній заробіток (у т.ч. мобілізованому працівнику), за цим заробітком здійснюються нарахування тільки в частині, що стосується днів збереження середньої заробітної плати з дня підвищення тарифних ставок (окладів).

Відповідне пояснення міститься в листі Мінсоцполітики від 11.01.2016 р. № 11/13/84-16.

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»