Новости публикуются на языке оригинала

НБУ пом'якшує низку чинних валютних обмежень. Це передбачено постановою Правління НБУ «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України» від 05.05.2016 р. № 308.

По-перше, звільнено від обов’язкового продажу кошти, що надходять для здійснення іноземних інвестицій в Україні.

По-друге, скорочено строк резервування вповноваженими банками гривневих коштів для купівлі іноземної валюти за дорученням клієнтів. Досі банки мали можливість купувати валюту для клієнтів лише не раніше четвертого операційного дня після попереднього резервування (режим Т+3). Відтепер здійснити таку купівлю можна буде швидше — починаючи з третього операційного дня (режим Т+2). Аналогічним чином змінено строк і для операцій із перерахування коштів у гривнях на кореспондентські рахунки банків-нерезидентів.

Як і раніше, здійснення таких операцій вимагатиме підтвердження з боку НБУ вказаного строку для запобігання непродуктивному відтоку капіталу. При цьому інформація, яку вповноважені банки нададуть 5 та 6 травня в реєстр валютних операцій, підтверджуватиметься НБУ 11 травня 2016 року. Відповідно, інформація, надана 10 травня, підтверджуватиметься 12 травня, надана 11 травня — 13 травня тощо.

По-третє, знято заборону на купівлю іноземної валюти за продукцію, імпортовану в Україну до 01.01.2015 р., за договорами, за якими відбулася заміна боржника та/або кредитора в зобов’язанні. Водночас скасовано цю заборону для перерахування коштів у гривнях на користь нерезидентів через кореспондентський рахунок банку-нерезидента, відкритий у вповноваженому банку.

Зміни набирають чинності з 11 травня 2016 року.

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»