Новости публикуются на языке оригинала

ГУ ДФС у м. Києві в листі від 12.04.2016 р. № 8676/10/26-15-40-03-16 наголосило: під час заповнення заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального поле «код пункту реалізації пального» має значення для подальшого його використання під час складання акта інвентаризації обсягів залишків пального та при реєстрації акцизних накладних пунктами, яким буде делеговане право виписки таких накладних.

У зв’язку з цим контролери порадили платникам, які некоректно заповнили дані щодо кодів пунктів реалізації пального в заявах про реєстрацію платниками акцизного податку з реалізації пального (наприклад, для всіх пунктів був указаний код ЄДРПОУ юридичної особи) подати заяви з позначками «зміни».

Водночас контролери зауважили, що в полі «код пункту реалізації пального» має вказуватися числове значення, а саме:       

  • стосовно пунктів, які є філіями чи іншими відокремленими підрозділами заявника — юридичної особи, має вказуватись код ЄДРПОУ такої філії чи іншого відокремленого підрозділу, якщо такі філії мають власні коди ЄДРПОУ, відмінні від коду ЄДРПОУ юридичної особи
  • стосовно пунктів, які не є філіями чи іншими відокремленими підрозділами юридичної особи або не мають власних кодів ЄДРПОУ, має вказуватись код за внутрішньою кодифікацією, прийнятою самою юридичною особою (наприклад, номери нафтобаз, АЗС, складів, цистерн тощо).

Кожен пункт реалізації пального повинен мати в межах підприємства свій унікальний код.       

У полі коду пункту не рекомендується вказувати податковий номер заявника.

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»