Новости публикуются на языке оригинала

Платники єдиного податку, які із 1 січня 2016 року чи пізніше переходять на загальну систему оподаткування, сплачують податок на прибуток на підставі податкової декларації за річний податковий (звітний) період (як новостворені), який для них починається з дати переходу на загальну систему та закінчується 31 грудня такого року, зважаючи на положення абз. «а» п. 137.5 ПКУ.

Відмова від спрощеної системи оподаткування платниками єдиного податку групи 3 здійснюється в порядку, визначеному пп.пп. 298.2.1–298.2.3 ПКУ. Зокрема, платники єдиного податку можуть самостійно відмовитися від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ, із першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому подано заяву щодо відмови від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів (пп. 298.2.2 ПКУ).

Згідно із п. 294.1 ПКУ, податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку групи 4 є календарний рік. Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку групи 3 є календарний квартал.

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»