Новости публикуются на языке оригинала

Якщо у скриньці РРО недостатньо готівки, щоб повернути необхідну суму покупцеві, касир повинен звернутися до бухгалтерії підприємства, щоб із каси видали певну суму готівки для повернення покупцю. Про це повідомляє ДФС у підкатегорії 109.06 «ЗІР».

У разі якщо у скриньці РРО, який використовується фізичною особою — підприємцем, недостатньо готівки, щоб повернути необхідну суму покупцеві, така особа вносить готівку до скриньки РРО за допомогою операції «службове внесення». Реєстрація видачі коштів у разі повернення товару здійснюється шляхом реєстрації від’ємної суми тільки в разі забезпечення алгоритмом роботи РРО окремого накопичення у фіскальній пам’яті від’ємних сум розрахунків. Якщо РРО не забезпечує такого накопичення, дозволяється реєструвати видачу коштів за допомогою операції «службова видача».

При видачі коштів покупцеві в разі повернення товару видається розрахунковий документ, який має бути надрукований РРО та мати форму № ФКЧ-2 — фіскальний касовий чек (видаткового чека).

При цьому якщо сума коштів, виданих у разі повернення товару чи рекомпенсації раніше оплаченої послуги, перевищує 100 грн, матеріально відповідальна особа господарської одиниці чи особа, яка безпосередньо здійснює розрахунки, повинна скласти акт про видачу коштів.

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»