Новости публикуются на языке оригинала

ГУ ДФС у Рівненській області в листі від 08.04.2016 р. № 793/10/17-00-15-03-09 роз’яснило: підприємство зобов’язане сплачувати екологічний податок за обсяги гною лише в разі його розміщення в спеціально відведених для цього місцях або на об’єктах.

Нагадаємо: відведені місця чи об’єкти — місця чи об’єкти (місця розміщення відходів, сховища, полігони, комплекси, споруди, ділянки надр тощо), на використання яких отримано дозвіл на здійснення операцій у сфері поводження з відходами (абз. 16 ст. 1 Закону України «Про відходи» від 05.03.1998 р. № 187/98-ВР).

Водночас у зазначеному листі контролери наголосили: відповідно до п. 50.1 ПКУ, у разі якщо в майбутніх податкових періодах платник податків самостійно (у т.ч. за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться в раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку. Платник податків має право не подавати такий розрахунок, якщо відповідні уточнені показники зазначаються ним у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно (у т.ч. за результатами електронної перевірки) виявлені.

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»