Новости публикуются на языке оригинала

Центральний офіс ДФС з обслуговування великих платників податків у листі від 26.02.2016 р. № 4262/10/28-10-06-11 повідомив: фізособа — платник податків незалежно від віку (як резидент, так і нерезидент), для якої раніше не формувалася облікова картка платника податків та яка не включена до Державного реєстру, зобов’язана особисто або через законного представника чи вповноважену особу подати відповідному контролюючому органу облікову картку фізичної особи — платника податків, яка є водночас заявою для реєстрації в Державному реєстрі, та пред’явити документ, що посвідчує особу (п. 70.5 ПКУ).

Фізособа — платник податків, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, зобов’язана особисто подати відповідному контролюючому органу повідомлення та документи для забезпечення її обліку за прізвищем, ім’ям, по батькові і серією та номером паспорта, а також пред’явити паспорт.

Про одержані фізичними особами доходи та сплачені з них суми податку податкові агенти зобов’язані повідомити контролюючі органи за формою № 1ДФ.

У графі 2 форми № 1ДФ «Податковий номер або серія та номер паспорта» обов’язково відображається реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта фізичної особи.

Отже, податковий агент має право виплачувати дохід фізособам, які мають реєстраційний номер облікової картки платника податків, і громадянам України, у паспортах яких є відмітка про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта.

Подання не в повному обсязі, з недостовірними відомостями чи з помилками форми № 1ДФ, якщо такі недостовірні відомості чи помилки призвели до зменшення та/або збільшення податкових зобов’язань платника податку та/або до зміни платника податку, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 510 грн відповідно до п. 119.2 ПКУ.

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»