Новости публикуются на языке оригинала

Спеціалісти ГУ ДФС у Волинській області зазначають: на складені акцизні накладні/розрахунки коригування накладаються електронні цифрові підписи (далі — ЕЦП) посадових осіб платника акцизного податку, який реалізує пальне, у такому порядку:

  • першим — ЕЦП головного бухгалтера (бухгалтера) або електронний цифровий підпис керівника чи вповноваженої особи;
  • другим — ЕЦП, що є аналогом відбитка печатки платника акцизного податку (за наявності).

Платник акцизного податку, що є фізособою-підприємцем, накладає:

  • першим — ЕЦП керівника (фізособи-підприємця) або вповноваженої особи;
  • другим — ЕЦП, що є аналогом відбитка печатки платника акцизного податку (за наявності).

Під час реєстрації розрахунку коригування платником акцизного податку — отримувачем пального у випадках, передбачених абз. 3 п. 4 Порядку ведення Єдиного реєстру акцизних накладних, затвердженого постановою КМУ від 24.02.2016 р. № 114, платник акцизного податку, який реалізує пальне, на складений розрахунок коригування накладає ЕЦП відповідно до абзаців 1–2 згаданого вище пункту та надсилає такий розрахунок платнику акцизного податку — отримувачу пального, який накладає на нього власний ЕЦП у порядку, передбаченому для платника акцизного податку, що реалізує пальне.

Для накладення ЕЦП на акцизну накладну/розрахунок коригування вповноваженою особою платник акцизного податку отримує засоби ЕЦП в акредитованих центрах сертифікації ключів для такої особи та подає територіальному органу ДФС за місцем реєстрації посилені сертифікати ЕЦП зазначеної особи.

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»