Новости публикуются на языке оригинала

Податківці надали відповідь на запитання: чи можливе прийняття податкових декларацій і визнання їх податковим документом у разі відсутності реквізитів, установлених ст. 48 ПКУ та наказами ДПІ (правонаступників), і наявності помилок у реквізитах (а саме: неправильно вказаного коду юридичної особи)?

По-перше, якщо надіслані податкові документи сформовано з порушеннями норм п.п. 48.3 та 48.4 ст. 48 ПКУ, платнику податків в електронному вигляді направляється друга квитанція з повідомленням про відмову в прийнятті податкової декларації із зазначенням причин такої відмови.

У разі якщо зазначений у декларації податковий номер платника податків, за яким він обліковується в органах ДФС, не відповідає коду ЄДРПОУ юридичної особи в ЕЦП, що є аналогом відбитку печатки, у прийнятті такої декларації буде відмовлено з причини невідповідності формату (стандарту) електронного документа звітності суб’єктів господарювання чи відсутності платника податків на обліку у відповідному органі ДФС.

По-друге, податкова декларація, заповнена з порушеннями норм п.п. 48.3 та 48.4 ст. 48 ПКУ, вважається неподаною.

Неподання чи несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов’язаними нараховувати та сплачувати податки, збори, податкових декларацій (розрахунків) тягне за собою накладення штрафу в розмірі 170 грн за кожне таке неподання чи несвоєчасне подання.

Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 грн за кожне таке неподання чи несвоєчасне подання.

ДПІ в Голосіївському районі ГУ ДФС у м. Києві

 

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»