Новости публикуются на языке оригинала

Якщо ви здійснюєте  продаж пального безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання, розробник програмного забезпечення «M.E.Doc» радить уважно ознайомитись з листом ДФСУ  від  03.02.2016 р. № 3495/7/99-99-19-03-03-17 і наведеними податківцями прикладами для коректного складання декларації акцизного податку за січень 2016 року (також на сайті «M.E.Doc» за посиланням).

Своєю чергою, розробник комп’ютерної програми «M.E.Doc», зважаючи на надані ДФСУ роз’яснення щодо особливостей подання звітності з акцизного податку за січень 2016 року, здійснив такі доопрацювання:

  • у додатку 6 «Розрахунок суми акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів» до Декларації з акцизного податку знято авторозрахунок графи 7 для  можливості внесення  сум акцизного податку з роздрібної реалізації пального, інформацію щодо розрахунку яких згідно з рекомендаціями контролюючого органу платник наводить у Додатку 9 до Декларації з акцизного податку;
  • для додатку 9 реалізовано можливість відправки до контролюючих органів, відповідно, оригіналу та копії додатку (аналогічно Додатку 6).

У згаданому листі податківці також нагадують: у зв’язку із законодавчими змінами з 1 січня 2016 року підакцизна продукція, яка використовується для виготовлення пального, не звільняється від обкладення акцизним податком. Натомість, відповідно до п. 217.6 ПКУ, сума акцизного податку з пального зменшується на суму акцизного податку з сировини на дату реалізації пального. Якщо внаслідок віднімання сума від’ємна, переплата не відшкодовується.

Із 1 січня до 29 лютого 2016 року для зменшення суми акцизного податку на кінцевий продукт платнику необхідно:

  1. 1)отримати від виробника чи імпортера довідку щодо обсягу поставленої підакцизної сировини;
  2. 2)отримати підтвердження контролюючого органу про зарахування акцизного податку до бюджету. Таке підтвердження надається виробнику чи імпортеру підакцизної сировини контролюючим органом за його місцезнаходженням протягом 1 робочого дня із моменту звернення шляхом надання відповідної довідки.
Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»