Новости публикуются на языке оригинала

Управління Держпраці в Івано-Франківській області на своєму сайті розглянуло питання щодо внесення записів про атестацію робочого місця до трудової книжки працівника.

Як уносити запис до трудової книжки працівника, якщо є право на пенсію на пільгових умовах?

Якщо працівник має право на пенсію за віком на пільгових умовах, запис у трудовій книжці робиться на підставі наказу, виданого за результатами атестації робочих місць, і має відповідати найменуванню Списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, що дають право на пільгове пенсійне забезпечення.

Показники, зазначені в цих Списках, обов’язково повинні бути підтверджені в карті оцінки умов праці робочого місця за результатами атестації та можуть записуватися в дужках.

Тобто такий запис може мати такий вигляд:

«Підтверджено право на пенсію за віком на пільгових умовах за Списком № 1 (р. І позиція 1.26) виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими й особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженим постановою КМУ від 16.01.2003 р. № 36 (Список № 1, п. 2 показників факторів виробничого середовища)».

До трудової книжки також укладається витяг із наказу по підприємству, яким було затверджено перелік робочих місць, виробництв, робіт, професій і посад, працівникам яких підтверджено право на пільги та компенсації, зокрема, на пільгове пенсійне забезпечення. Але оскільки це буде витяг, а не копія наказу, то й писати на ньому треба не «копія вірна», а «згідно з оригіналом» і ставити підпис та печатку.

Чи робити запис до трудової книжки тим працівникам, яким не підтверджено право на пільгове пенсійне забезпечення, а лише проведена атестація робочого місця, згідно з якою залежно від того, скільки годин він перебував на робочому місці, він має право на доплату до заробітної плати та додаткову відпустку в зв’язку зі шкідливими умовами праці?

Унесення запису про атестацію робочого місця передбачено лише тим працівникам, які мають право на пенсію на пільгових умовах за Списками виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженими постановою КМУ від 16.01.2003 р. № 36. Щодо Списків виробництв, робіт, цехів, професій і посад, зайнятість працівників в яких дає право на щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами праці, та за особливий характер праці, затверджених постановою КМУ від 17.11.1997 р. № 1290, ніяких додаткових записів до трудової книжки не вноситься.

Як правильно внести записи до трудової книжки в разі прийняття на роботу працівника, якщо атестація робочого місця проведена раніше, ніж працівника прийняли на посаду?

Під першим порядковим номером унесено запис про прийняття працівника на роботу 01.02.2014 р., а під другим номером — у графі 2 треба продублювати дату прийняття на роботу, а вже в графі 4 зазначити дату «старого» наказу.

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»