Новости публикуются на языке оригинала

Головне управління ДФС у Вінницькій області розглянуло в листі (від 07.12.2015 р. № 1712/10/02-52-22-04) питання реєстрації та застосування РРО під час продажу товару в разі спільної діяльності.

Відповідно до ст. 1130 Цивільного кодексу України, за договором про спільну діяльність сторони (учасники) зобов'язуються спільно діяти без створення юридичної особи для досягнення певної мети, що не суперечить законові. Спільна діяльність може здійснюватися на основі об'єднання вкладів учасників (просте товариство) або без об'єднання вкладів учасників.

Згідно із пп. 153.14.1 ПКУ, спільна діяльність без створення юридичної особи провадиться на підставі договору про спільну діяльність. Облік результатів спільної діяльності ведеться платником податку, уповноваженим на це іншими сторонами відповідно до умов договору, окремо від обліку господарських результатів такого платника податку (пп. 153.14.2 ПКУ).

Таким чином, РРО повинен реєструвати той учасник договору, на якого згідно з умовами договору про спільну діяльність покладено обов'язки ведення бухгалтерського та податкового обліку.

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»