Новости публикуются на языке оригинала

ВРУ ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо стабілізації фінансового стану держави та удосконалення окремих положень соціальної політики)» (№ 3628).

Цей документ у варіанті з правками комітету містить ряд норм, якими переглядаються й обмежуються ряд соціальних гарантій і пенсійних виплат, зокрема:

1. Батьки чи особи, які їх замінюють, уносять плату за харчування дітей у державному та комунальному дошкільному навчальному закладі в розмірах, визначених органами місцевого самоврядування чи відповідними органами управління.

2. Органи місцевого самоврядування та місцеві органи виконавчої влади забезпечують безкоштовним харчуванням дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей із особливими освітніми потребами, які навчаються в спеціальних та інклюзивних класах, й учнів 1–4 класів із малозабезпечених сімей.

3. Підвищується поріг для проведення індексації до 103%.

4. Студенти ВНЗ із числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, перебувають на повному утриманні держави; студентам, які є дітьми-інвалідами та інвалідами І–ІІІ групи, студентам із малозабезпечених сімей, включаючи студентів із багатодітних сімей, призначається соціальна стипендія та може надаватися додаткова соціальна й матеріальна допомога.

5. За працівниками, призваними на строкову військову службу в особливий період, на строк до закінчення особливого періоду чи до дня фактичної демобілізації зберігаються місце роботи, посада й середній заробіток. Таким працівникам здійснюється виплата грошового забезпечення за рахунок коштів Державного бюджету України відповідно до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей». Однак якщо ця норма так і лишиться в підписаному Законі, то як тоді бути із компенсацією з бюджету середнього заробітку призваним працівникам?

6. Тимчасово, у період із 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року, максимальний розмір пенсії не може перевищувати 10740 грн. Визначення максимального розміру пенсії застосовується щодо пенсій, які призначаються починаючи із 1 січня 2016 року.

7. Тимчасово, у період із 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року, особам (окрім інвалідів I та II груп, інвалідів війни III групи й учасників бойових дій), які працюють на посадах й за умовами, передбаченими законами України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів», призначені пенсії/щомісячне довічне грошове утримання не виплачуються.

8. Уряду доручається переглянути типові/примірні штати бюджетних установ із метою скорочення керівного, адміністративного, управлінського, господарсько-обслуговуючого персоналу, водіїв, робітників, що обслуговують громадські будівлі, щонайменше на 10%.

Однак кінцевий варіант норм ухваленого Закону буде відомий після його підписання Президентом й опублікування. Тоді можна буде описати його зміни детальніше.

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»