Новости публикуются на языке оригинала
У листі від 04.12.2015 р. № 25961/6/99-99-19-02-02-15 фахівці ДФСУ розповіли про відображення в податковому обліку операцій зі списання матеріальних цінностей у зв’язку з неможливістю визнання їх активом.
Податок на прибуток
Розділом ІІІ «Податок на прибуток підприємств» ПКУ не передбачено коригування фінансового результату до оподаткування на різниці по витратах при списанні матеріальних цінностей у зв’язку з неможливістю визнання їх активом. Відповідно, операції зі списання матеріальних цінностей відображаються за правилами бухобліку при формуванні фінансового результату.
ПДВ
У разі списання запасів і готової продукції (для товарів, необоротних активів, придбаних до 1 липня 2015 року, — у разі якщо під час такого придбання суми податку були включені до складу податкового кредиту) у зв’язку з тим, що вони не можуть бути використані в межах господарської діяльності платника ПДВ, платник податку не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду, у якому відбувається їх списання, повинен здійснити нарахування податкових зобов’язань із ПДВ за основною ставкою, скласти зведену податкову накладну та зареєструвати її в ЄРПН у строки, установлені ПКУ.
База оподаткування при списанні таких товарно-матеріальних цінностей визначається виходячи з вартості їх придбання.