Новости публикуются на языке оригинала

До Верховної Ради України внесено законопроекти:

  • «Про нульову декларацію» (№ 3661);
  • «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо нульової декларації» (№ 3662).

Вони передбачають запровадження режиму звільнення фізосіб-резидентів від юридичної відповідальності за порушення податкового, валютного законодавства, законодавства про ЄСВ, збори на обов'язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій за будь-який період до дня набрання ними чинності, що реалізується фізособами шляхом добровільного декларування протягом 12 місяців належних їм доходів, іншого майна, майнових прав, які одержані (оформлені) із порушенням такого законодавства, та сплати податку за декларування доходів, іншого майна, майнових прав. Згідно із законопроектом, такий режим не поширюватиметься на доходи, інше майно, майнові права, одержані внаслідок інших правопорушень.

Суб’єктами подання нульової декларації пропонується визначити фізичних осіб — резидентів, які є фактичними власниками, одержувачами доходів, іншого майна, майнових прав, щодо яких подається нульова декларація.

Передбачено обмеження для фізичної особи — резидента, яка є або раніше була особою, уповноваженою на виконання функцій держави чи місцевого самоврядування, — така особа може подати нульову декларацію щодо доходів, іншого майна, майнових прав, набутих у час, коли вона не обіймала посаду, пов'язану із виконанням функцій держави чи місцевого самоврядування, і з обов'язковим зазначенням інформації про джерела походження об’єктів, щодо яких подається нульова декларація, та строків їх набуття. Інші ж суб’єкти подання нульової декларації за законопроектом звільняються від необхідності зазначення в нульовій декларації інформації про джерела походження відповідних об’єктів.

Подання нульової декларації є добровільним.

Об'єктом обкладення податком є доходи, інше майно, майнові права, зазначені в нульовій декларації платника податку.

Ставки діють окремо для кожної частини доходу в межах визначених інтервалів зі складанням податків із кожної частини:

 

Вартість об'єкта оподаткування

Ставка податку у відсотках до вартості об'єкта оподаткування

до 25 млн грн    

1 відсоток

від 25000001 грн до 50 млн грн

2 відсотки

від 50000001 грн до 75 млн грн

3 відсотки

від 75000001 грн до 100 млн грн

4 відсотки

від 100000001 грн

5 відсотків

 

 

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»