Новости публикуются на языке оригинала

З 15 грудня 2015 року у новій редакції викладено п. 5 Порядку проведення індексації доходів населення, затвердженому постановою КМУ від 17.07.2003 р. № 1078 (даліПорядок № 1078), який власне й визначав механізм проведення індексації. Основні нововведення такі:

  • місяцем, в якому відбулося підвищення, й відповідно з якого починають обчислювати приріст ІСЦ для проведення індексації є місяць останнього підвищення тарифної ставки (окладу) за посадою, яку обіймає працівник;
  • підвищення зарплати за рахунок інших постійних складових зарплати (коли не було підвищення тарифної ставки (окладу)) не впливає на проведення індексації й не зменшує її суму;
  • розмір підвищення зарплати у місяці, в якому підвищили  тарифну ставку (оклад), визначають з урахуванням усіх постійних складових зарплати (окрім одноразових виплат).

Визначення базового місяця й фіксованої величини індексації вилучили з Порядку № 1078.

Але, як і раніше, якщо сума підвищення зарплати перевищила можливу суму індексації, то індексацію не нараховують і з наступного місяця обчислюють ІСЦ наростаючим підсумком.  Але у випадку, коли сума підвищення менше за суму можливої індексації, то суму індексації визначають як різницю між сумою можливої індексації і сумою підвищення. Але тепер немає можливості зберегти раніше визначену фіксовану величину індексації у разі, якщо підвищення менше суми індексації

Змінилися й правила індексації для новоприйнятих, переведених працівників, а також працівників, які приступають до роботи після відпустки  по догляду за дитиною до досягнення нею 3-х років і відпусток без збереження зарплати, передбачених  законодавством про відпустки.

Для них ІСЦ обчислюють із місяця, наступного за місяцем підвищення тарифної ставки (окладу), за посадою, яку займає працівник. Наприклад, якщо новоприйнятого працівника прийняли на роботу в грудні 2015 року, а останнє підвищення за посадою, на яку його прийняли,  було у січні 2015 року, до для проведення індексації його зарплати потрібно обчислити приріст ІСЦ з лютого 2015 року.

Детальніше про нові правила індексації на прикладах — читайте у матеріалі «Із 1 грудня 2015 року діє новий порядок індексації зарплати й інших доходів».

 

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»