Новости публикуются на языке оригинала

ДФСУ в листі від 30.11.2015 р. № 25585/6/99-99-19-03-02-15 розглянула питання щодо нарахування податкових зобов’язань з ПДВ у разі, якщо новозбудоване житло починає використовуватися в операціях, звільнених від обкладення ПДВ, включення таких сум ПДВ до первісної вартості готового новозбудованого житла.

Передусім податківці зазначають: відповідно до пп. 197.1.14 ПКУ, звільняються від обкладення ПДВ операції з постачання житла (об’єктів житлового фонду), окрім їх першого постачання.

Зокрема, операція з постачання послуг зі спорудження житла (об’єкта житлового фонду) для будівельної організації (надавача послуг — підрядника) є першою поставкою житла відповідно до пп. 197.1.14 ПКУ, а тому такі операції обкладаються ПДВ за ставкою 20%. А от операції з передання готового новозбудованого житла надалі третім особам звільняються від обкладення ПДВ згідно із пп. 197.1.14 ПКУ.

Слід зазначити: у разі якщо товари/послуги, необоротні активи призначаються для їх використання чи починають використовуватися, зокрема, в операціях, звільнених від обкладення ПДВ, відповідно до п. 198.5 ПКУ, платник податку зобов’язаний нарахувати податкові зобов’язання виходячи з бази оподаткування, визначеної згідно із п. 189.1 ПКУ, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду й зареєструвати в ЄРПН у строки, установлені ПКУ для такої реєстрації, зведену податкову накладну за товарами/послугами, необоротними активами.

Відзначимо: для товарів/послуг, необоротних активів, придбаних або виготовлених до 01.07.2015 р., які призначаються для використання та/або починають використовуватися в зазначених вище операціях, податкові зобов’язання згідно із п. 198.5 ПКУ нараховуються тільки за умови, якщо суми податку, нараховані (сплачені) під час їх придбання чи виготовлення, були включені до складу податкового кредиту.

Окрім того, контролери наголошують: платник податку — замовник об’єкта житлової нерухомості має право на коригування первісної вартості такого об’єкта на суму сплаченого підряднику ПДВ за умови належного коригування (зменшення) податкового кредиту на суму ПДВ, нарахованого при здійсненні зазначених операцій.

 

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»