Новости публикуются на языке оригинала

Мінсоцполітики в листі від 16.12.2015 р. № 19113/0/14-15/13 надало роз’яснення у зв'язку з прийняттям постанови КМУ від 09.12.2015 р. № 1013 і застосуванням окремих її норм.

Із метою впорядкування структури заробітної плати, включення до посадових окладів працівників бюджетної сфери, органів державної влади сум індексації, що накопичувалася протягом останніх років, і внесення змін до порядку проведення індексації грошових доходів зазначеною постановою передбачено, зокрема, що з 1 грудня 2015 року посадові оклади працівників бюджетних установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери встановлюються в розмірах, передбачених п. 1 цієї постанови, розрахованих із тарифної ставки працівника І тарифного розряду ЄТС — 1113 гривень (підвищеної на 10%).

При цьому підвищенню на 25% підлягають посадові оклади, установлені в штатних розписах, у розмірах згідно з постановою КМУ від 20.05.2009 р. № 482, якою встановлено: у разі якщо розмір посадового окладу працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів, що фінансуються з бюджету, нижчий ніж визначений законом розмір мінімальної заробітної плати, посадовий оклад установлюється на рівні відповідного розміру мінімальної заробітної плати.

Також Постановою № 1013 доручено вжити заходів для підвищення із 1 грудня 2015 року розмірів посадових окладів (тарифних ставок, ставок заробітної плати), перегляду розмірів надбавок, доплат, премій, спрямувавши на зазначені цілі всі виплати, пов'язані з індексацією, яка склалась у грудні 2015 року, для того щоб підвищення всіх складових заробітної плати в сумі для кожного працівника в грудні 2015 року перевищило величину індексації, що мала бути виплачена йому в грудні 2015 року.

Керівники установ, закладів, організацій окремих галузей бюджетної сфери та органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, прокуратури й інших органів мають забезпечити внесення змін до штатного розпису установ, закладів та організацій, відповідних органів з урахуванням нових розмірів посадових окладів (тарифних ставок, ставок заробітної плати) із 1 грудня 2015 року.

Із метою своєчасного забезпечення нарахування працівникам належних за грудень 2015 року виплат зміни до штатних розписів мають бути внесені незалежно від унесення змін міністерствами й іншими центральними органами виконавчої влади до власних нормативно-правових актів з цього питання.

 

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»