Новости публикуются на языке оригинала

Головне управління ДФС у м. Києві в листі від 04.12.2015 р. № 18541/10/26-15-15-01-18 розглянуло питання щодо оподаткування туристичних послуг.

Передусім контролери звертають увагу на те, що під час здійснення розрахунків за товари (послуги) суб’єкти господарювання зобов’язані, відповідно до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР, застосовувати РРО, у т.ч. — у разі здійснення безготівкових розрахунків із використанням мережі Інтернет. При цьому розрахункові документи під час продажу товарів (послуг) через мережу Інтернет видаються в разі їх безпосереднього надання споживачу.

Щодо оподаткування туристичних послуг податківці нагадали:

  • базою оподаткування туристичної послуги, призначеної для її отримання за межами території України, є винагорода, яка визначається як різниця між вартістю поставленого туристичного продукту (послуги) та вартістю витрат, понесених турагентом унаслідок придбання (створення) такого туристичного продукту (послуги) (п. 207.3 ПКУ);
  • суми ПДВ, сплачені (нараховані) при придбанні товарів/послуг, які включаються у вартість туристичного продукту (послуги), не належать до податкового кредиту та не включаються до бази оподаткування турагента (п. 207.6 ПКУ).

Тож зважаючи на те, що податкові зобов’язання турагент нараховує тільки на суму винагороди, а послуги із бронювання туристичних послуг включаються у вартість туристичної послуги, такі суми не належать до податкового кредиту.

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»