Новости публикуются на языке оригинала

У листі від 08.12.2015 р. № 26675/10/28-10-06-11 фахівці ДФСУ розповіли про податкові наслідки передачі працівникам засобів спецодягу, придбання води для офісу.

Так, передача спецодягу в експлуатацію не вважається постачанням товару (пп. 14.1.191 ПКУ), адже право власності на нього лишається за працедавцем і до працівника не переходить. А якщо немає товару, то немає й об’єкта для нарахування ПДВ (до того ж незалежно від того, вписується обсяг спецодягу в установлені норми чи ні).

Окрім того, вартість спеціального (форменого) одягу та взуття, що надаються роботодавцем у тимчасове користування платнику податку, який перебуває з ним у трудових відносинах, не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку (пп. 165.1.9 ПКУ).  Якщо працівник, який припиняє трудові відносини з працедавцем, не повертає йому спеціальний (формений) одяг, спеціальне взуття й інші засоби індивідуального захисту, граничний строк використання яких не настав, але компенсує залишкову вартість цього майна роботодавцю, вартість такого майна також не включається до складу місячного оподаткування доходу.

Насамкінець податківці зазначають: у разі придбання води для офісу чи кулера потрібно відобразити податковий кредит і нараховувати податкові зобов’язання виходячи з бази оподаткування, визначеної п. 189.1 ПКУ. Щоб зробити останнє, складають не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду податкову накладну з типом причини «13» — «Використання виробничих або невиробничих засобів, інших товарів/послуг не в господарській діяльності» та реєструють її в ЄРПН (п. 198.5 ПКУ).

 

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»