Новости публикуются на языке оригинала

У газеті «Голос України» (№ 230 (6234) за 10.12.2015 р.) офіційно опубліковано Закон України «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів». Цей закон набуває чинності із дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію через 6 місяців із дня набрання ним чинності.

Законом прописуються поняття та повноваження діяльності Національного агентства у сфері виявлення та розшуку активів.

Зокрема, прописані такі завдання Нацагентства:

  1. уживає відповідно до звернень органів, що здійснюють досудове розслідування, прокуратури, судів заходів щодо виявлення та розшуку активів, взаємодіє з цими органами з метою накладення арешту на такі активи та їх конфіскації;
  2. здійснює міжнародне співробітництво з відповідними органами іноземних держав у частині обміну досвідом та інформацією з питань, пов’язаних із виявленням, розшуком та управлінням активами;
  3. забезпечує співробітництво з міжнародними, міжурядовими організаціями, діяльність яких спрямована на забезпечення міжнародного співробітництва у сфері виявлення, розшуку й управління активами, та представляє Україну в цих організаціях.

Уповноважені особи Національного агентства мають право, зокрема, безперешкодно входити до приміщень державних органів, органів влади АР Крим, органів місцевого самоврядування за службовим посвідченням і мати доступ до документів й інших матеріалів, необхідних для здійснення наданих Національному агентству повноважень.

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»