Новости публикуются на языке оригинала

Завдяки ухваленню Верховною Радою України Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо особливостей формування та виконання бюджетів об'єднаних територіальних громад» (законопроект № 3490), сільським і селищним радам не доведеться поспішати із переданням дошкільних навчальних закладів до районних бюджетів.

Зокрема, ними буде продовжено на 2016 рік дію п. 20 р. VI «Прикінцеві та перехідні положення» БКУ, згідно з яким надається можливість здійснювати з бюджетів сіл, селищ, міст районного значення видатки на утримання навчально-виховних комплексів «дошкільний навчальний заклад – загальноосвітній навчальний заклад», «загальноосвітній навчальний заклад – дошкільний навчальний заклад», за умови, якщо загальноосвітній навчальний заклад — I ступеня, і сільських, селищних та міських палаців і будинків культури, клубів, центрів дозвілля, інших клубних закладів та бібліотек, з уточненням щодо прийняття районною радою рішення про передання таких видатків за зверненням сільської, селищної, міської міста районного значення рад.

Нагадаємо: із 01.01.2015 р. дошкільна освіта мала б повністю фінансуватися із бюджетів міст республіканського АР Крим та обласного значення, районних бюджетів, бюджетів об’єднаних територіальних громад (пп. «а» п. 2 ч. 1 ст. 89 БКУ).

Водночас Законом України "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо реформи міжбюджетних відносин" від 28.12.2014 р. № 79-VIII було доповнено п. 20 «Прикінцевих та перехідних положень» БКУ нормою, згідно з якою у 2015 році з бюджетів сіл, селищ, міст районного значення можуть здійснюватися видатки, визначені:

  • пп. «а», «б» п. 2 ч. 1 ст. 89 БКУ в частині утримання навчально-виховних комплексів «дошкільний навчальний заклад – загальноосвітній навчальний заклад», «загальноосвітній навчальний заклад – дошкільний навчальний заклад» за умови, якщо загальноосвітній навчальний заклад — I ступеня;
  • п. 5 ч. 1 ст. 89 БКУ в частині утримання сільських, селищних і міських палаців і будинків культури, клубів, центрів дозвілля, інших клубних закладів і бібліотек.

Отже, на перехідний період (у 2015 році) видатки могли здійснюватися за рахунок міжбюджетних трансфертів із районного бюджету бюджетам місцевого самоврядування.

Тепер же, після підписання ухваленого Закону, така можливість буде продовжена на 2016 рік.

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»