Новости публикуются на языке оригинала

Урядовий проект податкової реформи передбачає й кардинальні зміни в частині нарахування та утримання ЄСВ.

Для цього ст. 5 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464 (даліЗакон про ЄСВ) буде викладена в новій редакції, згідно з якою:

  • єдиний внесок для платників, зазначених у ст. 4 цього Закону, установлюється в розмірі 20% до визначеної статтею 7 Закону бази нарахування єдиного внеску;
  • якщо база нарахування ЄСВ не перевищує розміру мінзарплати, установленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума ЄСВ розраховується як добуток розміру мінізарплати, установленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки єдиного внеску.

Максимальну величину бази нарахування єдиного внеску доходу застрахованої особи на місяць планують установити в розмірі двадцяти п’яти прожиткових мінімумів для працездатних осіб: 1378 грн х 25 = 34450 грн.

Отже, розмір ЄСВ не встановлюватимуть залежно від класів професійного ризику, а норма щодо визначення бази нарахування ЄСВ із розрахунку мінзарплати (якщо дохід нарахований у меншому розмірі) діятиме і в наступному році.

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»