Новости публикуются на языке оригинала

ДФС в листі від 20.11.2015 р. № 24798/6/99-99-11-02-02-15 розглянула питання щодо порядку взяття на облік нерезидента в разі отримання іноземною компанією майнових прав на житловий будинок і земельну ділянку.

Передусім податківці звертають увагу, що іноземна компанія як власник житлового будинку буде платником податку на майно (податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, плати за землю).

Якщо ж іноземна компанія провадить діяльність на території України (як-от будівництво житлового будинку), то йдеться про господарську діяльність нерезидента на території України, умовою якої є обов’язкова реєстрація постійного представництва нерезидента в Україні, як тлумачить це пп. 14.1.193 ПКУ.

Зокрема, податківці повідомляють: іноземна компанія може стати на облік у контролюючому органі за місцем придбання об’єкта нерухомості з одночасним наданням таких документів:

  • заяви за формою № 1-ОПП (у р. 9 заяви замість даних про керівника зазначаються дані про представника);
  • копії витягу з торговельного, банківського чи судового реєстру, виданого в країні реєстрації іноземної компанії;
  • нотаріально засвідченої копії правовстановлювальних документів, якими підтверджується право власності на нерухомість або право власності чи користування земельною ділянкою, виданих і зареєстрованих на ім’я нерезидента вповноваженими органами України;
  • копій документів (із пред’явленням оригіналів), якими підтверджуються повноваження представника платника податку та відомості, зазначені в заяві (відповідно до вимог п. 64.5 ПКУ та п. 4.4 р. IV Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 р. № 1588).
Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»