Новости публикуются на языке оригинала

Мінрегіон спільно з Мінфіном та обласними адміністраціями розробив прискорений алгоритм відбору проектів для інвестування Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) і відповідний проект постанови Кабінету Міністрів. Вони дозволять почати вибір коштів на фінансування проектів через два, а не три-чотири місяці, як це відбувається нині.

Уже погоджені 72 проекти, на які буде спрямовано перший транш ЄІБ у розмірі 30 млн євро. Вони були відібрані серед 487 поданих проектів і стосуються двох соціальних напрямів:

1) відновлення житла, у якому можна розмістити переселенців;

2) енергомодернізація та відновлення інфраструктури соціальних об’єктів: дитячих садків, шкіл і лікарень.

Кошти ЄІБ спрямовані на Донецьку та Луганську області, які постраждали від військових дій, а також на Запорізьку, Дніпропетровську та Харківську області, які зазнають сильного тиску на соціальні сфери й іншу інфраструктуру через великий потік вимушених переселенців. Також до цієї програми можуть долучатися й інші регіони.

Кредитна угода з Європейським інвестиційним банком була підписана 22 грудня 2014 року. Кредит на суму 200 млн євро надається на 20 років, пільговий період становить 5 років. Першим траншем фінансуватимуться соціальні проекти, наступними — інфраструктурні. Це, зокрема, відновлення мостів і доріг у Донецькій і Луганській областях, які постраждали внаслідок терористичних атак, а також систем життєзабезпечення.

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»