Новости публикуются на языке оригинала

Банк, який випускає платіжні картки, зазвичай отримує плату за їх випуск й обслуговування. Якщо за умовами договору такі витрати бере на себе підприємство-роботодавець, то постає питання про обкладення ПДФО.

Зокрема до бази обкладення ПДФО включається дохід, отриманий платником податку як додаткове благо у вигляді вартості використання житла, інших об’єктів матеріального чи нематеріального майна, що належать роботодавцю, наданих платнику податку в безоплатне користування, або компенсації вартості такого використання, окрім випадків, коли таке надання зумовлено виконанням платником податку трудової функції відповідно до трудового договору (контракту) чи передбачено нормами колективного договору або згідно із законом в установлених ними межах (пп. «а» пп. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164 ПКУ).

Тож, у підкатегорії 103.02 «ЗІР» податківці повідомляють:

  • якщо умовами трудового договору передбачено надання працівнику в безоплатне користування платіжної картки, то в підприємства відсутні правові підстави для оподаткування послуг банку за виготовлення й обслуговування платіжних карток для виплати заробітної плати;
  • якщо умовами трудового договору не передбачено надання працівникам платіжних карток у безоплатне користування, то плата за обслуговування та випуск платіжних карток буде додатковим благом такого працівника з відповідним оподаткуванням.
Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»