Новости публикуются на языке оригинала

У підкатегорії 114.02 «ЗІР» податківці розглянули питання щодо курсу гривні, який застосовується до іноземних валют із метою визначення позитивної курсової різниці, яка підлягає перерахуванню до бюджету.

Нагадаймо: суб’єкт ринку (уповноважений банк) зобов’язаний продати без доручення клієнта-резидента не пізніше ніж на наступний робочий день після дня зарахування на розподільчий рахунок повернені на адресу резидента у зв’язку з тим, що взаємні зобов’язання частково чи повністю не виконані, кошти в іноземній валюті, які були куплені й перераховані на користь нерезидента (п. 7 р. ІІІ Положення про порядок та умови торгівлі іноземною валютою, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 10.08.2005 р. № 281).

Зокрема, позитивна курсова різниця, що може виникнути за такою операцією, щокварталу перераховується до Державного бюджету України, а негативна курсова різниця належить до результатів господарської діяльності резидента.

Тож тепер податківці повідомляють: для визначення позитивної курсової різниці застосовується курс гривні до іноземних валют, який визначається безпосередньо суб’єктом ринку, що здійснює продаж іноземної валюти.

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»