Новости публикуются на языке оригинала

Верховна Рада України ухвалила Закон «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (законопроект № 2982).

Документом, який має запрацювати з 2016 року, зокрема, передбачається таке:

1. Державна реєстрація права власності й інших речових прав проводиться незалежно від місцезнаходження нерухомого майна в межах АР Крим, області, міст Києва та Севастополя, окрім державної реєстрації права власності й інших речових прав, що проводиться нотаріусами незалежно від місцезнаходження нерухомого майна.

2. Із дня набрання чинності цим Законом нотаріуси наділяються повноваженнями державних реєстраторів прав на нерухоме майно та можуть здійснювати державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень без вчинення нотаріальної дії щодо такого майна.

3. Державна реєстрація права власності й інших речових прав проводиться у строк, що не перевищує 5 робочих днів.

4. Заява про державну реєстрацію прав та оригінали документів, необхідні для відповідної реєстрації, подаються заявником у паперовій або електронній формі у випадках, передбачених законодавством.

5. Рішення державного реєстратора, інформація з Державного реєстру прав надаються в електронній і (за бажанням заявника) у паперовій формі.

6. За державну реєстрацію прав справляється адміністративний збір, зокрема, за державну реєстрацію права власності на нерухоме майно (крім випадків державної реєстрації права власності на підприємство як єдиний майновий комплекс) у встановлений строк — 0,1 розміру мінімальної зарплати. При цьому в разі скорочення строків плата збільшується.

7. Рішення, дії чи бездіяльність державного реєстратора, суб’єкта державної реєстрації прав можуть бути оскаржені до Міністерства юстиції України, його територіальних органів або до суду.

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»