Новости публикуются на языке оригинала

Закон стане основою для наступного етапу реформи державних закупівель: переведення всіх державних тендерів в електронний формат. Цей крок дозволить поширити ефект пілотного проекту електронної системи ProZorro на всю країну.

Законопроект є черговим кроком у законодавчому забезпеченні реформи після прийняття пакета змін у чинне законодавство про держзакупівлі (законопроект № 2087а). Він затверджує засади роботи в системі електронних закупівель, яка наразі працює в пілотному режимі. Після прийняття закону зміниться, зокрема, порядок обміну електронними документами, буде затверджено положення про розкриття інформації після аукціону, уведено процедуру оскарження результатів торгів тощо.

У назві нового закону термін «державні закупівлі» був свідомо замінений на «публічні закупівлі». Цей термін більше відповідає загальноприйнятій термінології ЄС (Public Procurement).

Законопроект вже пройшов усі етапи узгоджень і оприлюднений для громадського обговорення.

Очікується, що документ буде схвалений депутатами та підписаний Президентом України до кінця 2015 року. Масштабне розгортання системи електронних закупівель заплановано на I півріччя 2016 року, а повний перехід державних установ на електронну систему закупівель повинен відбутися до січня 2017 року.

Фінальна версія тексту проекту доступна за посиланням.

Завантажити презентацію — тут.

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»