Новости публикуются на языке оригинала

ДФС у листі від 16.11.2015 р. № 24366/6/99-99-17-02-01-15 нагадала: якщо, відповідно до законодавства, у платника податків, окрім обов’язків щодо подання податкових декларацій та/або нарахування, утримання або сплати податків, зборів за своїм місцезнаходженням, виникають такі обов’язки на території іншої адміністративно-територіальної одиниці (зокрема в разі відкриття відокремленого підрозділу), то такий платник податку зобов’язаний стати на облік за неосновним місцем обліку у відповідному контролюючому органі.

ПДФО за відокремлені підрозділи сплачується на відповідні рахунки, відкриті в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, за місцезнаходженням відокремлених підрозділів (пп. 168.4.4 ПКУ).

Якщо дані перевірок податкового агента щодо утримання податків у джерела виплати свідчать про порушення правил нарахування, утримання та сплати до відповідних бюджетів податків і зборів, передбачених ПКУ, зокрема ПДФО, до такого податкового агента застосовуються штрафні санкції в порядку й розмірах, установлених ст. 127 ПКУ, — 25%, 50% або 75% суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету залежно від повторності порушення протягом 1095 днів.

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»