Новости публикуются на языке оригинала

На офіційному порталі ДФС України розміщено відповідь на досить цікаве запитання: чи можна повернути кошти за придбану ліцензію на роздрібний продаж алкогольних напоїв, у разі якщо з поважних причин тимчасово підакцизні товари не реалізовувалися (протягом одного місяця)?

Спеціалісти ДФС зазначили: видача, призупинення, анулювання ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями регулюється Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 р. № 481/95-ВР (даліЗакон № 481).

Статтею 15 Закону № 481 також передбачено, що дія ліцензії призупиняється в разі несвоєчасної сплати чергового платежу за ліцензію на підставі письмового розпорядження органу, який видав ліцензію, на строк до сплати заборгованості.

Дія ліцензії вважається призупиненою з моменту одержання суб’єктом господарювання відповідного письмового розпорядження органу, який видав ліцензію, і поновлюється з моменту зарахування відповідного чергового платежу за ліцензію до бюджету.

Анульована ліцензія вважається недійсною з моменту одержання суб’єктом господарювання відповідного письмового розпорядження.

Отже, повернення коштів, сплачених за ліцензію, за період, коли суб’єкт підприємницької діяльності тимчасово не працював, Законом № 481 не передбачено.

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»