Новости публикуются на языке оригинала

ДФСУ в листі від 29.10.2015 р. № 23009/6/99-99-19-03-02-15 розглянула питання щодо порядку формування покупцем податкового кредиту на підставі розрахунків коригування до податкових накладних і відображення в податковій звітності з ПДВ таких розрахунків коригування.

Зокрема, податківці повідомляють: сума ПДВ, зазначена в податковій накладній, в обов’язкових реквізитах заголовної частини якої допущено помилки та які виправлено шляхом складання розрахунку коригування, може бути включена до складу податкового кредиту після реєстрації такого розрахунку коригування в ЄРПН, але не пізніше 365 календарних днів із дати складання такої податкової накладної.

Якщо ж розрахунок коригування складено з метою виправлення помилок у необов’язкових реквізитах податкової накладної, суми ПДВ за якою були попередньо включені до складу податкового кредиту (при цьому обсяги постачання товарів/послуг і, відповідно, сума податкового кредиту покупця не змінилися), підстав для коригування податкового кредиту в Декларації з ПДВ та заповнення Розрахунку коригування сум ПДВ до податкової декларації з податку на додану вартість (Д1) (додаток 1) немає.

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»