Новости публикуются на языке оригинала

ГУ ДФС у Вінницькій області розглянула звернення щодо необхідності фізичній особі — підприємцю виписувати кожному контрагенту ТТН при наданні транспортних послуг (від 29.10.2015 р. № 625/Ш/02-32-17-01-17).

Контролери наголосили: згідно із п. 1 Переліку документів, необхідних для здійснення перевезення вантажу автомобільним транспортом у внутрішньому сполученні, затвердженого постановою Кабміну від 25.02.2009 р. № 207, для водія юридичної або фізичної особи — підприємця, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах, наявною серед інших документів має бути товарно-транспортна накладна.

Відповідно до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні, затверджених наказом Мінтрансу України від 14.10.1997 р. № 363, товарно-транспортна накладна — це єдиний для всіх учасників транспортного процесу юридичний документ, що призначений для списання товарно-матеріальних цінностей, обліку на шляху їх переміщення, оприбуткування, складського, оперативного та бухгалтерського обліку, а також для розрахунків за перевезення вантажу й обліку виконаної роботи.

Відтак, контролери зробили висновок: товарно-транспортна накладна відноситься до первинної транспортної документації, ведення форм якої для всіх суб'єктів господарської діяльності незалежно від форм власності є обов'язковим.

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»