Новости публикуются на языке оригинала

Мінекономрозвитку в листі від 04.11.2015 р. № 3302-05/36541-06 сформувало декілька позицій щодо окремих новацій Закону України від 15.09.2015 р. № 679-VIII, який чинний із 30.09.2015 р.

1. Замовник під час унесення змін до документації конкурсних торгів подовжує строк для подання та розкриття пропозицій конкурсних не менш ніж на 7 робочих днів із дня оприлюднення таких змін, але в будь-якому разі на кількість днів, яка забезпечить подовження строку від дати, указаної для подання та розкриття пропозицій конкурсних торгів в оголошенні про проведення процедури відкритих торгів (або зміненої внаслідок попереднього внесення змін).

Під час проведення процедури запиту цінових пропозицій при внесенні змін замовнику доцільно діяти в аналогічний зазначеному вище спосіб.

Наприклад: оголошення про проведення відкритих торгів оприлюднене на веб-порталі Уповноваженого органу 12 жовтня 2015 року, дата розкриття встановлена 12 листопада 2015 року.

Замовник 15 жовтня 2015 року приймає рішення про внесення змін до документації конкурсних торгів. 16 жовтня повідомляє всіх осіб, яким було видано документацію конкурсних торгів, і надає таке рішення для оприлюднення на веб-портал Уповноваженого органу.

ДП «Зовнішторгвидав України», яке вповноважене згідно з наказом Мінекономрозвитку від 25.06.2014 р. № 743 здійснювати наповнення веб-порталу, забезпечує оприлюднення на веб-порталі поданої замовником інформації для оприлюднення протягом 3-х робочих днів із наступного дня після подання замовником такої інформації.

Таким чином, замовнику необхідно подовжити строк для подання та розкриття пропозицій конкурсних не менш ніж на 7 робочих днів із дня оприлюднення таких змін (тобто максимально можлива дата оприлюднення фактично настане 21 жовтня 2015 року), але в будь-якому разі — на кількість днів, яка забезпечить подовження строку від дати, указаної в оголошенні про проведення процедури відкритих торгів (12 листопада 2015 року), тобто не менш ніж на наступний день, а саме — на 13 листопада 2015 року.

Отже, строк на який замовник подовжує подання пропозицій конкурсних торгів, становитиме 17 робочих днів, що є не меншим, ніж 7 робочих днів із дня оприлюднення таких змін, і встановлюється не раніше 13 листопада 2015 року.

2. Документація конкурсних торгів повинна містити вимогу про надання учасниками виключно в довільній формі інформації про відсутність підстав, визначених у ч. 1 і 2 ст. 17 Закону України «Про здійснення державних закупівель», за винятком п. 1 і 6 ч. 1 ст. 17 цього Закону.

Водночас для переможця процедури закупівлі замовником визначається та указується в документації конкурсних торгів спосіб документального підтвердження відсутності підстав, передбачених п.п. 11, 2, 4, 5 і 7 ч. 1 і п. 1 ч. 2 ст. 17 цього Закону (крім документального підтвердження інформації, яка міститься у відкритих єдиних державних реєстрах) за визначеною законодавством формою документів, котрі містять відповідну інформацію, видані вповноваженими на це органами.

3. Замовник, із дотриманням вимог законодавства, самостійно визначає перелік документів, необхідних для застосування переговорної процедури закупівлі, з огляду на те що форми документів у сфері державних закупівель передбачають зазначення замовником інформації про учасника.

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»