Новости публикуются на языке оригинала

У листі від 28.10.2015 р. № 22781/6/99-95-42-01-16-01 податківці розглянули порядок складання підприємством податкової накладної на суму перевищення фактичної собівартості сільськогосподарської продукції над договірною вартістю її реалізації.

Так, сільгосппідприємство при здійсненні операцій із постачання власно виробленої сільгосппродукції визначає податкові зобов’язання з ПДВ виходячи з договірної вартості такої сільгосппродукції та складає за такою операцією податкову накладну й реєструє її в ЄРПН.

Якщо платник податку визначає планову собівартість сільгосппродукції та при постачанні такої продукції її договірна вартість є меншою, ніж планова собівартість, такий платник додатково складає та реєструє в ЄРПН податкову накладну на суму перевищення планової собівартості продукції над її договірною вартістю (із типом причини «17»).

Після встановлення фактичної собівартості власно виробленої сільгосппродукції, податкові зобов’язання, які були визначені при постачанні такої продукції, мають бути відкориговані шляхом складання розрахунку коригування до податкових накладних, які були складені протягом зазначеного періоду з типом причини «17»:        

  • у бік збільшення — на суму перевищення фактичної собівартості над плановою, якщо фактична собівартість виявиться більшою, ніж планова;
  • у бік зменшення — на суму перевищення планової собівартості над фактичною, якщо фактична собівартість виявиться меншою, ніж планова.

Якщо платник податку не обраховує планову собівартість продукції чи договірна вартість поставленої сільгосппродукції перевищує планову собівартість, а фактична собівартість продукції, обрахована платником, перевищує договірну вартість поставленої сільгосппродукції, платник податку на дату розрахунку фактичної собівартості повинен скласти податкову накладну на суму перевищення фактичної собівартості над договірною вартістю з типом причини «17», зареєструвати її в ЄРПН і збільшити податкові зобов’язання на зазначену суму.        

Податкові накладні, складені на суму перевищення собівартості (планової/фактичної) над договірною вартістю поставленої сільгосппродукції власного виробництва, уключаються до складу податкових зобов’язань з ПДВ. Вони також відображаються в податковій декларації з ПДВ, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом. Водночас такі податкові накладні не дають право покупцю сільгосппродукції — платнику податку на збільшення податкового кредиту.

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»