Новости публикуются на языке оригинала

У зв’язку зі зверненнями страхувальників щодо розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності працівнику, якого поновили на роботі, Чернігівська міська виконавча дирекція обласного відділення ФСС із ТВП розмістила роз’яснення.

У разі настання тимчасової непрацездатності застрахованої особи в період вирішення спору про незаконність її звільнення з роботи допомога по тимчасовій непрацездатності надається за умови поновлення на роботі з дня винесення такого рішення відповідним органом.

Для осіб, яким згідно з рішенням суду нараховано середню заробітну плату за вимушений прогул, ЄСВ нараховується на суму, що визначається шляхом ділення заробітної плати (доходу), виплаченої за результатами роботи, на кількість місяців, за які вона нарахована.

Якщо нарахування здійснювались у зв’язку з виплатою середньої заробітної плати за вимушений прогул за рішенням суду, у таблиці 6 Звіту з ЄСВ, яка відображає відомості про нарахування заробітної плати (доходу) застрахованим особам, допускається декілька записів за минулі періоди по такому працівнику.

Із урахуванням норм п. 32 Порядку № 1266 середня заробітна плата для розрахунку допомоги обчислюється на підставі відомостей, що включаються до такого Звіту.

Ураховуючи це, обчислення середньої заробітної плати для розрахунку допомоги застосовується, зокрема, у випадку поновлення на роботі працівника, який був звільнений з роботи без законної підстави, з виплатою середнього заробітку за час вимушеного прогулу.

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»