Новости публикуются на языке оригинала

ГУ ДФС у Полтавській області в листі від 17.09.2015 p. № 3454/10/16-31-15-01-38 розглянуло питання щодо оподаткування суми коштів, яка виділяється платнику податку з бюджету у вигляді капітальних трансфертів за кодом бюджетної класифікації 3210.

До платежів за КЕКВ 3210 належать невідплатні односторонні платежі органів управління, які не ведуть до виникнення чи погашення фінансових вимог (п. 1.6 р. І Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 12.03.2012 р. № 333). Вони передбачені на придбання капітальних активів, компенсацію втрат, пов’язаних із пошкодженням основного капіталу, або збільшення капіталу одержувачів бюджетних коштів. До цієї категорії включаються також трансфертні платежі підприємствам для покриття збитків, акумульованих ними протягом низки років або таких, які виникли в результаті надзвичайних обставин.

Капітальними трансфертами вважаються невідплатні, безповоротні платежі, які мають одноразовий і нерегулярний характер як для надавача (донора), так і для їх отримувача (бенефіціара). Кошти, що виділяються із бюджету як капітальні трансферти, мають цільове призначення.

Згідно з п. 185.1 ПКУ, об’єктом обкладення ПДВ є операції платників податку, зокрема, із постачання товарів/послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України. Зважаючи на це, якщо отримання платником ПДВ коштів, які виділяються із бюджету у вигляді капітальних трансфертів за кодом бюджетної класифікації 3210, не передбачає постачання товарів/послуг або компенсації втрат, пов’язаних із пошкодженням основного капіталу, то об’єкт обкладення ПДВ при отриманні таких коштів не виникає.

Стосовно питання формування в бухобліку доходів і витрат для цілей обкладення податком на прибуток при отриманні капітального трансферту за кодом бюджетної класифікації 3210, то податківці рекомендують щодо цього звернутися до Мінфіну.

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»