Новости публикуются на языке оригинала

ДФС у листі від 08.09.2015 р. № 21636/10/28-10-06-11 щодо сплати ПДФО відокремленими підрозділами зауважила таке. Згідно із п. 63.3 ПКУ, з метою проведення податкового контролю платники податків підлягають реєстрації чи взяттю на облік у контролюючих органах за:

  • місцезнаходженням юридичних осіб;
  • місцезнаходженням відокремлених підрозділів юридичних осіб;
  • місцем проживання особи (основне місце обліку);
  • місцем розташування (реєстрації) їх підрозділів;
  • місцем розташування рухомого й нерухомого майна, об’єктів оподаткування чи об’єктів, які пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку).

Відповідно до ст. 64 БКУ, ПДФО, який сплачується податковим агентом — юридичною особою (її філією, відділенням, іншим відокремленим підрозділом) або представництвом нерезидента — юридичної особи, зараховується до відповідного місцевого бюджету за її місцезнаходженням (розташуванням) в обсягах ПДФО, нарахованого на доходи, що сплачуються фізичній особі. А якщо згідно із законодавством у платника податків виникає обов’язок утримати чи сплатити (перерахувати) податки, збори на території іншої адміністративно-територіальної одиниці, то такий платник податків зобов’язаний стати на облік за таким неосновним місцем обліку у відповідному контролюючому органі.

Отже, ураховуючи викладене вище, ПДФО підлягає сплаті до відповідного місцевого бюджету за місцезнаходженням (розташуванням) власних або орендованих приміщень (будівель) у різних регіонах України, в яких працюють наймані працівники такого суб’єкта господарювання, незважаючи на відсутність у такого суб’єкта господарювання відокремлених структурних підрозділів.

Щодо подання форми № 1ДФ, то в разі якщо відокремлений підрозділ юридичної особи не вповноважений нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) податок до бюджету, форму № 1ДФ як окремий витяг за такий підрозділ подає юрособа до органу ДФС за своїм місцезнаходженням і надсилає копію такого розрахунку до органу ДФС за місцезнаходженням такого відокремленого підрозділу. Такий розрахунок подається лише в разі нарахування сум зазначених доходів платнику податків податковим агентом протягом звітного періоду. У разі якщо юрособою не проведено нарахування доходів працівникам своїх невідокремлених підрозділів, форма № 1ДФ на працівників цих підрозділів до органу ДФС не подається.

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»