Новости публикуются на языке оригинала

Мінсоцполітики в листі від 17.09.2015 р. № 529/18/99-15 надало роз’яснення щодо нарахування допомоги по тимчасовій непрацездатності.

1. У разі якщо на момент настання страхового випадку застрахована особа працює за сумісництвом, обчислення середньої зарплати здійснюється страхувальниками окремо за основним місцем роботи й за сумісництвом. У такому разі сумарна зарплата, із якої розраховуються виплати, за місяцями розрахункового періоду за основним місцем роботи й за місцем роботи за сумісництвом не може перевищувати розміру максимальної величини бази нарахування ЄСВ. Для виконання вимоги щодо сумарної зарплати, із якої розраховується виплата, у такому випадку (страховий випадок настав у перший день роботи за сумісництвом) у довідку про середню зарплату за основним місцем роботи може бути включена інформація про зарплату місяця настання страхового випадку.

2. Законодавством не передбачені підстави для відмови в наданні допомоги по вагітності та пологах.

У разі надання застрахованій особі відпустки у зв'язку з вагітністю й пологами в період простою підприємства, установи, організації не з вини застрахованої особи, щорічної (основної чи додаткової) відпустки, відпустки без збереження заробітної плати, додаткової відпустки у зв'язку з навчанням, творчої відпустки допомога по вагітності та пологах надається із дня виникнення права на відпустку у зв'язку з вагітністю та пологами.

3. Порядок № 1266 не передбачає особливостей обчислення середньої заробітної плати для розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності застрахованим особам, які працюють на підприємстві вахтовим методом.

 

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»