Новости публикуются на языке оригинала

Мінсоцполітики наказом від 17.08.2015 р. № 848 оновило низку форм, що затверджені на виконання п.п. 3, 5 Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, затвердженого постановою Кабміну від 20.03.2013 р. № 198.

Серед інших, оновлена й форма Направлення на працевлаштування (далі — Направлення). В оновленій формі йдеться про направлення для працевлаштування на робоче місце (вакансію), а не за професією/на посаду, як було раніше.  На відміну від своєї попередниці що була затверджена наказом Мінсоцполітики  від 16.05.2013 р. № 270, оновлена форма Направлення вимагає зазначення конкретної категорії громадян, що мають додаткові гарантії в сприянні працевлаштуванню, до якої належить особа, котрій надається Направлення (раніше достатньо було вказати на  факт належності до категорії з додатковими гарантіями в сприянні працевлаштуванню, підкресливши у формі «так» або «ні», не зазначаючи, про яку саме категорію мовиться).

Крім того, затверджена форма Направлення доповнена положенням:

«У разі працевлаштування за направленням центру зайнятості внутрішньо переміщеної особи роботодавцю згідно зі статтею 241 Закону України «Про зайнятість населення» компенсуються витрати на оплату праці працевлаштованої особи тривалістю не більше шести календарних місяців та витрати на профнавчання. У разі потреби працевлаштованій особі компенсуються витрати на переїзд до іншої адміністративно-територіальної одиниці, профнавчання, а також на проходження медичного та наркологічного огляду».

Водночас оновлене Направлення не передбачає додатка у вигляді резюме особи.

Стосовно Корінця направлення на працевлаштування, що заповнюється роботодавцем, то в ньому з’явилась альтернативна причина для відмови: кандидатура не відповідає вимогам у зв’язку з недостатнім освітньо-кваліфікаційним рівнем або досвідом роботи, відсутністю додаткових навичок, передбаченням зміни в штатному розкладі тощо. Раніше, як випливало із форми, роботодавець міг відмовити по одній причині — у зв’язку із зайнятістю робочого місця.

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»