Новости публикуются на языке оригинала

Мінсоцполітики зазначило (від 17.08.2015 р. № 12443/0/14-15/13): Кабінет Міністрів України (постанова КМУ від 22.07.2015 р. № 522) рекомендував керівникам небюджетних підприємств передбачати в колективних договорах норму щодо виплати їх працівникам підвищеного розміру заробітної плати за участь у забезпеченні проведення АТО безпосередньо в районах її проведення.

Нарахування працівнику підвищеної заробітної плати здійснюється після його повернення з відрядження із зони АТО з підтвердними документами про фактичний час перебування в цій зоні.

Підтвердженням про фактичний час перебування працівника в районі проведення АТО, на нашу думку, має бути відмітка в посвідченні про відрядження про прибуття (вибуття) працівника в пункт (із пункту) призначення, підписана (завірена) відповідальною особою. Водночас, вважаємо, що це може бути й інший підтвердний документ (список, довідка), форма якої затверджується відповідним уповноваженим органом. Сума зазначеного підвищення заробітної плати є додатковою заробітною платою та як гарантована державою складова зарплати включається при обчисленні середньої заробітної плати. При обчисленні годинної, денної ставки для оплати роботи у святковий, неробочий день підвищення заробітної плати не включається.

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»