Новости публикуются на языке оригинала

Саме такого висновку дійшли спеціалісти ДФС України у своєму листі (від 10.07.2015 р. № 14505/6/99-99-22-07-03-15). Щоправда, аргументація викликає запитання.

Вона побудована на тому, що Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014 р. № 71-VIII унесені зміни до п. 1 ст. 9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР (даліЗакон про РРО).

Нагадаємо: ці зміни скасували пільгу щодо незастосування РРО та розрахункових книжок суб'єктами господарювання при наданні послуг.

Отже, як вважають податківці, при проведенні розрахунків у готівковій формі за послуги із надання в оренду нерухомого майна, оплаті комунальних послуг, передбачених договором оренди, суб'єкти господарювання зобов'язані застосовувати РРО відповідно до вимог Закону про РРО.

Водночас РРО не застосовується в разі здійснення розрахунків виключно через банківські установи, а саме шляхом перерахування коштів орендарями на розрахунковий рахунок суб'єкта господарювання.

Проблема в тому, що податківці вперто не бачать різниці між орендою й послугами. А вона є і значна! Судіть самі: послуги споживаються в момент надання. А от орендоване майно рано чи пізно повертається власнику.

Отже, для розрахунку за оренду РРО не потрібен. Оскільки остання не є послугою.

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»