Новости публикуются на языке оригинала

Чергове роз’яснення від ДФС на офіційному веб-порталі окреслює вимоги оподаткування доходів від продажу тваринництва, незалежно від прав власності: навіть якщо фізособа орендує земельну ділянку для розведення тваринництва, оподаткування залежить від підтвердження фізичною особою факту самостійного вирощування, розведення, відгодовування продукції тваринництва.

При продажу власної продукції тваринництва груп 1–5, 15, 16 та 41 УКТ ЗЕД отримані від такого продажу доходи не є оподатковуваним доходом, якщо їх сума сукупно за рік не перевищує 100 розмірів мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня звітного (податкового) року. Такі фізичні особи здійснюють продаж зазначеної продукції без отримання довідки про наявність земельних ділянок (пп. 165.1.24 ПКУ). Якщо суму перевищено, фізична особа зобов’язана подати до контролюючого органу довідку про самостійне вирощування, розведення, відгодовування продукції тваринництва, що видається в довільній формі сільською, селищною чи міською радою за місцем податкової адреси (місцем проживання) власника продукції тваринництва.

Якщо платником податку не підтверджено самостійне вирощування, розведення, відгодовування продукції тваринництва, доходи від продажу якої він отримав, такі доходи підлягають оподаткуванню на загальних підставах.

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»