Новости публикуются на языке оригинала

Міністр фінансів на Національній раді реформ 3 вересня 2015 року Презентував проект Податкової реформи. Тези виступу міністра виклав сайт Мінфіну.

Стосовно податку на прибуток

Забезпечення ставки цього податку на одному рівні зі ставкою ПДФО 20% дозволить зменшити можливості для маніпуляцій ставками податків.

Більшість підприємців задоволена минулорічними змінами щодо нарахування цього податку, що дозволили значно зблизити податковий і бухгалтерський облік та запровадити спрощений облік цього податку для підприємств із  річним оборотом до 20 млн грн, що становить 95% усіх українських підприємств.

Тому Мінфін пропонує залишити «класичну» модель обкладення цим податком, водночас забезпечивши подальше її спрощення. Також для створення додаткового стимулу інвестицій пропонується запровадити вже з 2016 року механізм «інвестиційного податкового кредиту». Цей механізм означає, що якщо підприємству нараховано податок на прибуток, скажімо, на 100 гривень, то частину цієї суми він може списати на інвестиції, здійснені в нове виробництво чи обладнання (не ремонт, а саме нові капітальні інвестиції).

Стосовно ПДВ

Задля дійсно справедливого податкового навантаження в питанні ПДВ пропонується ліквідувати всі наявні пільги по сплаті ПДВ, які викривляють конкурентне середовище в Україні. Натомість за наявності нагальної потреби замінити податкові пільги наданням прозорої прямої бюджетної підтримки.

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»