Новости публикуются на языке оригинала

Послаблено частину адміністративних обмежень, запроваджених у першій половині поточного року для стабілізації валютного ринку. Про це інформує сайт НБУ.

Ці кроки з лібералізації валютного регулювання закріплено в постановах НБУ від 03.09.2015 р. № 581 та № 582, які набирають чинності із 4 вересня 2015 року.

Збільшено обсяг видачі готівки в іноземній валюті та банківських металах із рахунків клієнтів банків із 15000 до 20000 грн на добу.

Дозволено під час купівлі клієнтами банків іноземної валюти не враховувати залишки коштів на їх рахунках у валюті 3-ї групи Класифікатора іноземних валют і банківських металів. Це дозволить клієнтам, які мають на рахунках залишки неконвертованих валют, купувати іноземну валюту.

Дозволено вповноваженим банкам знімати з контролю експортні операції клієнтів, якщо вони надали документальне підтвердження про припинення зобов’язань шляхом зарахування зустрічних вимог у валютах, що не підлягають обов’язковому продажу. Сума таких зобов’язань має не перевищувати 0,5 млн дол. США за одним контрактом.

Уточнено вимоги щодо обов’язкового продажу надходжень в іноземній валюті. Відтепер вимога не поширюватиметься на кошти, які повернені за ініціативою іноземного банку в дводенний строк.

Скасовано вимогу щодо обов’язкового подання в пакеті документів для купівлі/переказу іноземної валюти довідки із ДФС, яка засвідчує відсутність заборгованості зі сплати податків для компаній. Це полегшить роботу компаній-імпортерів.

Знято заборону реєструвати зміни до договорів про залучення резидентами кредитів/позик в іноземній валюті від нерезидентів у разі, якщо ці зміни передбачають заміну боржника в окремих випадках. А саме — коли така заміна пов’язана з ліквідацією та/або поглинанням.

Уведено заборону на купівлю валюти для розрахунків за імпорт продукції, митне оформлення якої було здійснено до 1 січня 2014 року. Це стосується випадків заміни боржника та/або кредитора в зобов’язанні за зовнішньоекономічним контрактом. Відтепер компанії-резиденти повинні будуть виконувати такі зобов’язання за рахунок власних коштів в іноземній валюті. Вимога не поширюється на життєво необхідні товари.

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»