Новости публикуются на языке оригинала

ДФС навела в листі від 06.03.2015 р. № 5306/5/99-99-19-03-02-16 указівки, якими варто керуватися в разі застосування пільг під час оподаткування продукції оборонного призначення.

Насамперед, для отримання пільги необхідно ще в договорі постачання зазначити, що така продукція надходитиме для використання в оборонних цілях під час проведення АТО. Водночас режим звільнення від обкладення податком як увезених, так і виготовлених на митній території України товарів, коди УКТ ЗЕД яких зазначені у п. 32 підрозділу 2 р. XX ПКУ, поширюється лише під час постачання вказаних товарів для цілей АТО. Для продукції, виробленої на митній території України, із метою визначення коду товару згідно із УКТ ЗЕД доцільно отримати висновок ТПП або НДІ судових експертиз.

Стосовно можливості відкоригувати суму ПДВ, нараховану під час поставки товарів, зазначено: якщо платник податку під час поставки товарів/послуг згідно із умовами договору нараховував ПДВ із застосуванням ставки податку 20%, операції з постачання яких відповідно до ПКУ звільнені від оподаткування, то з метою виправлення допущеної помилки сторонам необхідно внести зміни до договору (у частині зміни умов щодо звільнення від обкладення ПДВ).

Постачальник товарів/послуг складає розрахунок коригування до податкової накладної, у якому коригує зі знаком «-» обсяг операції, до якого застосовувалася ставка 20% (такий розрахунок коригування є підставою для зменшення податкових зобов'язань продавця та податкового кредиту покупця), та виписує другий розрахунок коригування до цієї податкової накладної, у якому обсяг постачання вказується із застосуванням режиму звільнення від обкладення податком. Розрахунок складається на дату внесення змін до договору (п. 21 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом МФУ від 22.09.2014 р. № 957).

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»