Новости публикуются на языке оригинала

Мінфіном найближчим часом планується подати на розгляд Уряду та Верховної Ради проект податкової реформи.

На своєму сайті міністерство вже розмістило перші напрацювання майбутніх змін у вигляді презентації, зокрема:

1. Податок на прибуток (можливість зарахування в зменшення регулярних авансових платежів упродовж року, в якому відбувається виплата дивідендів; відновлення вимоги щодо наявності зв’язку із господарською діяльністю для витрат, які враховуються з метою оподаткування; чітке визначення понять «нерезидент», «пов'язані сторони» та «борг» для дотримання правил «тонкої капіталізації»; запровадження із 1 січня 2018 року надбавки до податку на прибуток для підприємств, що здійснюють видобуток природного газу).

2. ПДВ (право на ПДВ-кредит, виходячи із суми, фактично сплаченої на митниці;  право на ПДВ-кредит незалежно від переходу права власності на імпортовані товари; реекспорт товарів — 0% ПДВ, як і для експорту; обкладення ПДВ лише агентської винагороди й такі самі правила експедиторських послуг; право «успадкування» та можливість використання від'ємного значення ПДВ попередників; анулювання спеціального режиму із ПДВ для сільськогосподарського бізнесу; обов'язкова ПДВ-реєстрація перед здійсненням оподатковуваних операцій, сума яких перевищить ліміт для реєстрації).

3. Акцизний податок (запровадження системи контролю за сплатою акцизного податку при виробництві й обігу пального шляхом застосування акцизної накладної; звільнення від оподаткування ввезення підакцизної сировини для виробництва не лише готової продукції, а й іншої підакцизної сировини; запровадження 5-річного графіку поступового наближення ставок акцизного податку до європейського рівня).

4. Податок на нерухомість і транспортний податок (оподаткування автомобілів залежно від обсягу двигуна — для всіх автомобілів і мотоциклів зі строком використання до 5 років; підвищене оподаткування для власників автомобілів сегментів «преміум» і «люкс», середня ринкова вартість яких перевищує 1 млн грн; підвищене оподаткування для власників квартир і будинків, площа яких перевищує 350 кв.м. і 500 кв.м. відповідно; ліквідація податкових пільг із податку на нерухомість для окремих галузей).

5. ПДФО (оподаткування в момент фактичної виплати доходу (за винятком заробітної плати й винагород за цивільно-правовими договорами); запровадження можливості зменшення податку на суму податку, сплаченого за кордоном, навіть за відсутності угоди про уникнення подвійного оподаткування; розширення кола членів сім'ї першого ступеня споріднення для цілей оподаткування спадщини й подарунків; упровадження однакових податкових ставок для резидентів і нерезидентів, а також однакових правил для оподаткування доходів, одержаних на території України й за кордоном; подовження строку сплати податку, якщо був подовжений строк подачі декларації).

6. Адміністрування податків (зменшення кількості обов'язкових реквізитів для податкових декларацій; платники податків, які діють відповідно до податкових консультацій, звільняються від адміністративної відповідальності й нарахування пені, але не від донарахування податку; доступ платників до даних податкових органів про стан розрахунків; скорочення підстав для ініціювання позапланових податкових перевірок; банківська гарантія/депозит як передумова для оскарження податкових нарахувань до ДФС і в суді; запровадження можливості зарахування податкових переплат проти будь-яких податків, уключаючи ті, які були отримані в результаті реорганізації чи ліквідації філій; посилення відповідальності платників податків за порушення вимог щодо подання податкової інформації (звітності)).

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»