Новости публикуются на языке оригинала

Відповідно до п. 37 підрозділу 2 р. ХХ Податкового кодексу України (даліКодекс) контролюючі органи не здійснюватимуть документальні позапланові виїзні перевірки щодо достовірності сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість (далі — ПДВ), заявлених платником у звітних періодах, що настають після 01.07.2015 р.

Із 1 липня поточного року призупиняється дія пп. 78.1.8 п. 78.1 ст. 78, абз. 4 п. 82.4 ст. 82, п.п. 200.11 та 200.14 ст. 200 Кодексу в частині проведення документальних позапланових виїзних перевірок сум бюджетного відшкодування ПДВ.

Водночас звертаємо увагу: мораторій на проведення у 2015 та 2016 роках перевірок платників, запроваджений п. 3 р. II «Прикінцевих положень» Закону України від 28.12.2014 р. № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», не розповсюджується на перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб — підприємців з обсягом доходу понад 20 мільйонів гривень за попередній календарний рік, які здійснюються виключно:

  • із дозволу Кабінету Міністрів України;
  • за заявкою суб’єкта господарювання щодо його перевірки;
  • згідно із рішенням суду;
  • згідно із вимогами Кримінального процесуального кодексу України.

Контролюючі органи можуть скористатися правом і відповідно до п. 73.3 ст. 73 Кодексу звернутися до платників податків й інших  суб’єктів інформаційних відносин із письмовим запитом про надання інформації (вичерпний перелік і підстави якої встановлено законом), необхідної для виконання покладених на контролюючі органи функцій, завдань, та її документального підтвердження.

У разі якщо за наслідками отримання податкової інформації чи перевірок інших платників податків виявлені факти, що свідчать про порушення платником податків податкового, валютного й іншого законодавства, і платник не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на такий обов’язковий письмовий запит (із зазначенням порушень платником податків податкового, валютного й іншого законодавства) протягом 10 робочих днів із дня його отримання відповідно до пп. 78.1.1 п. 78.1 ст. 78 Кодексу контролюючий орган має право ініціювати здійснення документальної позапланової перевірки.

Сектор комунікацій ДПІ в Київському районі м. Одеси
Головного управління  ДФС в Одеській області

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»