Новости публикуются на языке оригинала

Контролери заявили, що для спрощення процедури започаткування бізнесу вони роблять такі кроки:

1. Взяття на облік осіб, які здійснюють операції з товарами, проводитиметься одноразово у відповідному підрозділі будь-якої митниці за зверненням таких осіб (у т.ч. — онлайн) або при першому здійсненні такими особами операцій із товарами.

Форму заяви (№ 1-ЗЕД) про взяття на облік особи, що здійснює операції з товарами, скорочено із трьох сторінок до однієї. 

2. Процедура взяття на облік рахунків  платників податків відкритих/закритих у фінансових установах триває від кількох хвилин до однієї години. Надання інформації щодо відкриття/закриття рахунків платників здійснюється шляхом обміну електронними документами між ДФС України та фінансовими установами.

3. Взяття на облік платників ДФС здійснюється протягом 1 дня — у день надходження із Єдиного державного реєстру юридичних осіб і фізичних осіб — підприємців (ЄДР) відомостей про новостворений суб’єкт господарювання. Відомості із ЄДР надаються в електронному вигляді.  

Наостанок контролери підсумовують: нині в частині взяття на облік платників ДФС реалізовано положення законодавства щодо започаткування бізнесу протягом 24 годин.

Бухгалтерский сервис «Интерактивная бухгалтерия»